9.06. – Premiera spektaklu „Sen nocy letniej” – relacja

W niedzielne popołudnie 9 czerwca 2019 w Nawie Kościoła św. Jerzego odbyła się premiera spektaklu „Sen nocy letniej” w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej PARADOKS od 2 lat działającej przy Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy.

Spektakl oparty jest na dramacie Williama Szekspira pod tym samym tytułem. Reżyserką spektaklu jest aktorka Ania Rakowska.

W poprzednim sezonie młodzi aktorzy zadebiutowali udaną premierą spektaklu „Impreza” opartego na dramacie Sławomira Mrożka.

Akcja „Snu nocy letniej” rozgrywa się podczas Nocy Świętojańskiej, w trakcie przygotowań do ślubu Hipolity i Tezeusza. Ta niezwykła noc – święto miłości jednoczy bohaterów dramatu we wspólnej zabawie. Elfy bawią się w kojarzenie par, a następnie komplikowanie ich szyków. Naprzemiennie następują po sobie miłość, nienawiść, pożądanie, intryga – czyli cały wachlarz typów relacji międzyludzkich, których uniwersalizm został ukazany we współczesnej odsłonie.
Cztery typy związków damsko-męskich, ich poszczególne etapy, wzloty i upadki.
Każdy z aktorów zagrał kilka ról, aby ukazać widzom proces wchodzenia i wychodzenia z roli – widzowie mieli tu więc do czynienia z teatrem w teatrze.

Obsada spektaklu: Wiktoria Kleszcz, Karolina Kroczak, Kamila Krzesak, Kacper Naumiec, Urszula Rychlak, Alicja Skrzypek, Zuzanna Zmyślona.

Fot. A. Jach/BiFKMożliwość komentowania jest wyłączona.